Kdo jsme

MAKS v současné době zastupuje 23 subjektů (zakládajících členů) působících napříč celým spektrem kulturního a kreativního průmyslu s působností primárně v Moravskoslezském kraji.

Mezi členy asociace patří nejen výkonný umělci a tvůrčí profese, ale také organizátoři a pořadatelé kulturních a společenských akcí (festivaly, koncerty, výstavy a veletrhy), nezávislá kulturní a volnočasová centra, kulturní spolky, produkční a technické agentury, ticketingové společnosti, cateringové firmy a stánkové prodejce, hudební a taneční kluby, bezpečnostní agentury, úklidové služby, atd.

Tyto subjekty reprezentují stovky pracovních míst s desítky nejrůznějších profesí jako promotéři, produkční, marketingový specialisté, dramaturgové, zvukaři, osvětlovači, desítky technických profesí, fotografové a kameramani, pracovníky gastro, apod.

Mezi zakládající členy MAKS se mimo jiných řadí organizace a jejich týmy zajišťující nebo spolupořádající stovky kulturních a společenských eventů, jako např. Colours of Ostrava, Shakespearovské slavnosti, Meat Design, Beats for Love, Majáles, Cirkulum, Ostravský Kompot, Festival v ulicích, Move Fest, klubová scéna v Barrak Music Club a Klub Fabrik, Ladná Čeladná, Dny NATO, Knižní festival Ostrava, prodejní výstava Kreativ, Škola nového cirkusu, Venkovské Trojhalí, Festival skákacích hradů, divadelní festival Offenziva, aktivity spolku Elegant a další.

Vznik MAKS

Naše vize

Chránit a rozvíjet kulturní průmysl v MSK a dlouhodobě vylepšovat podmínky pro jeho fungování v zájmu široké i odborné veřejnosti.
  • Asociace je silný hráč a partner, se kterým veřejná správa chce vyjednávat o podmínkách fungování kultury nejen v Moravskoslezském kraji.
  • Asociace je profesionální platforma zastupující aktéry kulturního průmyslu v MSK na úrovni ekonomických subjektů, profesních skupin a jednotlivých navazujících profesí.
  • Asociace hájí právo široké veřejnosti a spotřebitelů kulturního průmyslu na přirozený a nezbytný aspekt kulturního života člověka – dostupnost kultury a kulturního vyžití.

Naše cíle

  1. Účastnit se tvorby strategických (rozvojových) dokumentů Moravskoslezského kraje i měst v MSK se záměrem, aby tyto dokumenty reflektovaly reálnou situaci v kultuře a kulturním průmyslu
  2. Účastnit se tvorby dotačních programů Moravskoslezského kraje i měst v MSK se záměrem, aby tyto programy byly transparentně hodnocené aby tyto programy také reflektovaly reálnou situaci v kultuře a kulturním průmyslu
  3. Být partnerem orgánům veřejné správy při řešení mimořádných situací a jejich následků o Zajišťovat osvětu a informovanost veřejnosti i orgánů veřejné správy o reálném fungování
  4. Zajišťovat členům Asociace informační servis v oblasti relevantních dotačních programů a zejména při výskytu mimořádných události o Zajišťovat členům Asociace relevantní kurzy, školení a workshopy z oblasti práva, ekonomiky, marketingu apod.
  5. Hájit zájmy organizátorů, pořadatelů, producentů a technických a produkčních pracovníků kulturních a společenských eventů, navazujících profesí a jejich dodavatelů.
  6. Rozvíjet kulturní spolupráci mezi tvůrci, kulturními aktéry a kulturními institucemi v MSK.
  7. Medializace a mediální prezentace problémových oblastí v kulturním průmyslu (nejen) v MSK směrem k veřejnosti, medializace a PR činnosti Asociace.

Kontakty

MAKS – Moravskoslezská asociace kulturního sektoru z.s.

IČ: 09608371

Administrativní sídlo MAKS
Michálkovická 1859/226
710 00 Ostrava-Slezská Ostrava

Bankovní spojení: Fio banka 2901902000 / 2010

Martin Lehocký
Výkonný ředitel MAKS
asociacemaks@gmail.com

Tel.: +420 778 406 306

Copyright © 2020 MAKS-MSK

Created by WebCenter